Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Roostevabast terasest kinnitustarvikute paigaldus- ja hooldusjuhend

Roostevabast terasest klaasikinnitused ja tõmbvardad säilitavad oma pikaajalise särava välimuse ainult siis, kui nendega õigesti ümber käia. Roostevaba terase pinda on väga lihtne vale paigalduse või hooldusega ära rikkuda. Kui pinnale on tekkinud roostetäpid ehk korrosioon, on seda keeruline eemaldada, nii et palju lihtsam ja odavam on pöörata tähelepanu õigele paigaldusele ja hooldusele.

 • Roostevabast terasest klaasikinnitusi on võimalik tellida 3 materjaliklassist:
  • AISI304 ehk EN1.4301 – keskmine korrosioonikindlus, sobib kasutamiseks sisetingimustes
  • AISI316 ehk EN1.4401 – tugev korrosioonikindlus, sobib kasutamiseks välistingimustes
  • Duplex ehk 1.2205 – väga tugev korrosioonikindlus, sobib kasutamiseks eriti rasketes tingimustes, näiteks ujulas. Saadaval eritellimusel.
 • Paigaldamisel peab kasutama puhtaid töökindaid, millel ei tohi olla süsinikterase (tavalise musta terase) tolmu. Ka tööriistad peavad olema puhtad ja nendegi küljes ei tohi olla süsinikterase osakesi. Kui hõõruda roostevaba pinda süsinikterase osakestega, tekitab see korrosiooni.
 • Roostevabast terasest kinnitustarvikute vahetus läheduses ei tohi teha keevitustöid ega töötada ketaslõikuriga, kuna roostevaba pinna saastumine süsinikterase laastude, pritsmete või tolmuga põhjustab korrosiooni.
 • Roostevabast terasest kinnitustarvikuid ei tohi paigaldada nii, et need puutuvad otse kokku kuumtsingitud pindadega, sest see tekitab keemilist korrosiooni. Kui kuumtsingitud pind on pulbervärvitud, siis probleemi pole.
 • Pärast paigaldust on soovitatav puhastada roostevabad kinnitustarvikud spetsiaalse puhastusvahendiga, näiteks 3M Stainless Steel Cleaner and Polish või Würthi RST hooldusaine. Puhastamine tagab, et paigalduse käigus tekkinud võimalik saaste saab kõrvaldatud.
 • Klaaside ja roostevabade klaasikinnituste puhastamisel peab kasutama neutraalseid puhastusvahendeid. Kui kasutada abrasiivseid või tugevalt happelisi või aluselisi puhastusvahendeid, rikub see metalli kaitsvat oksiidikihti ja võib tekitada korrosiooni.
 • Roostevabasid klaasikinnitusi ja tõmbvardaid tuleks neutraalsete ja mitteabrasiivsete vahenditega regulaarselt puhastada.

Neid soovitusi järgides võid olla kindel, et roostevaba teras püsib kaua ilus ja korrosiooni ei teki.

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

  Sinu e-post
  Sinu sõnum
  marko-m-tlik-min

  Marko Mätlik

  Eesti müügijuht