Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Toetame koostööpartnereid alati oma kogemustega

 • Teostame vajadusel tugevusarvutusi
 • Disainime ja toodame projektipõhiseid kinnitustarvikuid
 • Projekteerime kandvaid klaaskonstruktsioone

Kui teil on vaja leida tõesti parim lahendus, võtke meiega ühendust!

Erilahenduste protsess

Tõmbvardad

Meie tõmbvarraste süsteeme on nii Eestis kui mujal paigaldatud üle 2500 komplekti, omame antud vallas väärt kogemusi ja usaldusväärset tehnilist teavet. Küsimuste ja lisainfo soovi korral pöördu julgelt meie spetsialisti poole!

R-FIX roostevabast terasest tõmbvarraste süsteemid on mõeldud konsoolsete rõdude ja varikatuste riputamiseks, aga ka teraskonstruktsioonide jäigastamiseks. Meie tõmbe iseloomustab esteetiline väljanägemine, kõrge turvalisuse aste ja lihtne paigaldus. Kõik tõmbevarda süsteemid on sertifitseeritud ning saame väljastada neile DoP-deklaratsioonid ja CE-märgistuse.

Näita rohkem teksti

Tõmbvarraste läbimõõdud on vahemikus 6 – 36 mm ning tõmbekoormuse taluvus jääb vahemikku 6,3 – 262 kN. Materjalidena kasutame roostevaba terast 1.4301 (AISI304) või 1.4401 (AISI316). Välimuselt ja tugevusnäitajatelt on nad väga sarnased, kuid 1.4401 (AISI316) on suurema korrosioonikindlusega, sobides hästi väliskeskkonda. 1.4301 (AISI304) materjalist tõmbe soovitame kasutada sisetingimustes, näiteks juhul, kui rõdu koos tõmbidega on ümbritsetud klaasiga.

Tõmbvarda süsteem koosneb järgmistest komponentidest:

1. Otsakahvel, paremkeere

2. Kontramutter, paremkeere

3. Tõmbvarras

4. Ühendusmuhv

5. Kontramutter, vasakkeere

6. Otsakahvel, vasakkeere

7. Lõiketihvt

8. Lukustusrõngas

Tõmbevarraste paigaldus on teostatav standardsete tööriistadega nagu lehtvõtmed ja stopperrõngaste tangid. Paigalduse hõlbustamiseks on tõmbidel pikkuse tolerants +/- 10mm kuni +/- 30mm sõltuvalt varda läbimõõdust. Kasutades jätkumuhvi, saab pikkuse tolerantsi kahekordistada. Paigaldusel on oluline jälgida, et roostevabast terasest tõmbi ja ankruplaadi kuumtsingitud pind omavahel otseses kokkupuutes ei oleks, kuna see tekitab keemilist korrosiooni. Parem oleks kasutada roostevabast terasest ankruplaate, või kui see pole võimalik, peab kuumtsingitud pinna katma vastupidava värvikihiga.Ühe vardaga saab toota tõmbisüsteeme pikkusega 3-4 m lähtuvalt toormaterjali saadavusest. Kuid kasutades jätkumuhve, on võimalik mitu varrast üksteise otsa ühendada ja toota tõmbisüsteemi pikkusega 6-12m. Lisaks tavalisele jätkumuhvile on saadaval ka ristumismuhvid, millega saab kaks tõmbi omavahel ristuma panna.

Hoiame laos tõmbvarda süsteemi komponente ning vardad toodame üldjuhul tarneajaga 2-4 nädalat, erijuhtudel ka kiiremini. R-FIX ladu asub Tallinnast 15-minutilise autosõidu kaugusel Kiilis, Kurna tee 14.

Sulge tekst

RAL-pulbervarvimineSeda toodet saab pulbervärvida soovitud tooni

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

  Sinu e-post
  Sinu sõnum
  marko-m-tlik-min

  Marko Mätlik

  Eesti müügijuht