Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Toetame koostööpartnereid alati oma kogemustega

 • Teostame vajadusel tugevusarvutusi
 • Disainime ja toodame projektipõhiseid kinnitustarvikuid
 • Projekteerime kandvaid klaaskonstruktsioone

Kui teil on vaja leida tõesti parim lahendus, võtke meiega ühendust!

Erilahenduste protsess

Klaasvarikatused

Meie roostevabast terasest varikatuse hoidikuid on nii Eestis kui mujal paigaldatud üle 2500 komplekti, omame antud vallas väärt kogemusi ja usaldusväärset tehnilist teavet. Küsimuste ja lisainfo soovi korral pöördu julgelt meie spetsialisti poole!

Varikatuse süsteemiga on võimalik teostada esteetilisi ja kauakestvaid klaasvarikatuseid, mille eluiga on samaväärne hoone elueaga. Klaasvarikatuse süsteem on disainitud eelkõige põhjamaise kliima jaoks, pidades silmas võimalikke lumekoormusi kuni 4kN/m2. Süsteem on sertifitseeritud ning saame sellele väljastada DoP-deklaratsioonid ning CE-märgise.

Näita rohkem teksti

Klaasvarikatuse hoidikute tootmisel kasutame roostevaba terast 1.4401 (AISI316), mis sobib kasutamiseks igasuguses väliskeskkonnas. Varikatuse klaasideks sobivad termiliselt tugevdatud –  lamineeritud 8+8 mm või 10+10 mm klaasid 4 kilega (88.4 või 1010.4) sõltuvalt katuse suurusest. Süsteem on kohandatav erineva suurusega klaasidele ning annab paindliku võimaluse kujundada omanäolisi varikatuseid. Standardsed klaaside sügavused seinast on 800 – 2000 mm, aga erilahendusena saab kasutada ka muid mõõte. Varikatuste pikkusel ei ole piiranguid, kuid arvestama peab sellega, et hoidikute samm ei ületaks 1300mm. Maksimaalne varikatuse klaasi mõõt, mida võib paigaldada 2 hoidikute komplektiga, on 2000×2000 mm.

Tõmbevarrastega varikatuse hoidikud on välja töötatud kinnitamiseks kas tavalisele seinale (RC1) või alumiinium-klaasfassaadide 10mm paksuste tarilappide külge (RC2). Lisaks on võimalik kasutada ilma tõmbevarrasteta süsteemi (RC3), kuid sel juhul võib klaasi maksimaalne suurus olla 900×1500 mm.

 

Et tagada varikatuse hoidikute pikaajaline särav välimus ja korrosioonikindlus, on soovitatav nad peale paigaldust puhastada spetsiaalse roostevaba terase puhastusvahuga. Klaasvarikatuste puhastamisel ei tohi kasutada tugevalt happelisi või aluselisi puhastusvahendeid, mis võivad kahjustada roostevaba terase pinda ja põhjustada korrosiooni.

Varikatuse hoidikute tarneaeg standardse pikkusega tõmbevarrastega on üldjuhul 2-3 päeva, eripikkusega varrastega aga kuni 2 nädalat. R-FIX ladu asub Tallinnast 15-minutilise autosõidu kaugusel Kiilis, Kurna tee 14.

Sulge tekst

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

  Sinu e-post
  Sinu sõnum
  marko-m-tlik-min

  Marko Mätlik

  Eesti müügijuht