Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Erilahendused

R-FIX aitab teostada keerulisi või suuri projekte, pakkudes tehnilist tuge ning disainides ja valmistades projektipõhiseid tooteid.

Tihti ei sobi standardtoode kas hinna, paigalduse keerukuse või kinnitamise spetsiifika tõttu eriprojektides kasutamiseks. Enamasti piisab siis sellest, kui kohandada mõni standardtoode projektiga sobivaks, näiteks teha spetsiifilised kinnitusavad või valmistada erilise anodeeringuga piirdeprofiilid.

Tuleb aga ette ka projekte, mille korral standardtoote muutmine ei aita, ja sel juhul tulebki välja töötada erilahendus.

Anname nõu projektide koostamise käigus, aitame täpsustada tööprojekte ja valida sobivad kinnitustarvikud.

Oleme juba aastaid aidanud nii projekteerijatel kui ka ehitajatel turvalisi ja kulutõhusaid klaas-metallkonstruktsioone rajada. Tänu kogemustele oskame anda õigeid soovitusi.

Meie tööprotsess

Samm 1

Teeme koos kliendiga kindlaks, milliseid kinnitustarvikuid on projekti jooniste ja nõuete põhjal vaja. Meie kogenud spetsialistid aitavad leida lahenduse, mis on ühtaegu ilus, turvaline ja konkurentsivõimeline.

Samm 2

Valime sobivad standardtooted või disainime projektipõhised tooted. Leiame kliendi jaoks kulutõhusamad lahendused.
Disainimise käigus teeme klaaside ja kinnitustarvikute kohta tugevusarvutused, lähtudes klaasi omakaalust, kasutuskoormusest, tuulekoormusest ja muudest mõjuteguritest. Olenevalt projekti keerukusest teeme nii käsiarvutusi kui ka FEM (Lõplike Elementide Meetod) arvutusi tarkvaraga Autodesk Nastran.

Samm 3

Pakume projekti jaoks sobivad kinnitussõlmed ja anname kliendipoolsele projekteerijale juhised, kuidas meie tooteid projektis õigesti kasutada.

Samm 4

Toodame projektis heaks kiidetud kinnitustarvikud ja vajaduse korral laseme laboris teha koormuskatsed, et tõendada nende nõuetekohasust.

Samm 5

Tarnime tooted kokkuleppe kohaselt kas ehitusobjektile või kliendi lattu. Koos toodetega väljastame projekti jaoks vajalikud dokumendid: DoP sertifikaadid ja kasutusjuhendid.

Samm 6

Oleme ka pärast müüki kliendi jaoks alati olemas ja aitame lahendada võimalikke küsimusi.

Siin saad meie kalkulaatori abil ise arvutada,
kui paksu klaasi oma klaaspiirete jaoks vajad

Tehtud tööAlma Tomingas ärihoone klaasfassaad

Arhitekt nägi ette Alma Tominga ärihoonele esindusfassaadi, mis ripub üle 20 m pikkuste klaaspostide peal. Nii kõrged klaaspostid on eriti tundlikud läbinõtkumisele, mis tuleneb tuulekoormusest ja fassaadi omakaalust. Seetõttu projekteerisime klaaspostid 850 mm laiusteks ja 52 mm paksusteks.

Projekti tutvustav video.

Arhitektuur ja renderdus: Arhitektuuribüroo PLUSS OÜ

Sepise7-Alma Tomingas_glass-facade_Arhitektuuribüroo-PLUSS_rendering

Tehtud tööKlaaspostidega fassaad ja katus

Klient pöördus meie poole sooviga leida lahendus Iirimaal asuva vaimse tervise keskuse (National Forensic Mental Health Service) klaasfassaadile ja katusel asuvatele valguslaternatele. Olemas olid ainult hoone arhitektuursed joonised.

Spider-glass-facade-with-glass-fins

Tehtud tööMatinkylä ujula klaaspostidega klaasseinad

Arhitekt on Matinkylä ujula hoonele projekteerinud kolm klaaspostidega klaasseina, millest kaks on välisseinad ja üks vahesein, mis eraldab kohvikut ja basseini.

Välisseintes kasutatakse 3-kordsed klaaspakette ning vaheseinas 2-kordseid klaaspakette. Kõik klaaspaketid ripuvad kandvatel klaaspostidel punktkinnitustega ning spider-kinnitustega.

Matinkyla-Swimming-Hall_glass-walls-with-glass-fins

Tehtud tööKoolimaja klaassein ja -lagi

Meie klient osales hankel, kus küsiti erilahendusega klaasist tuuleseina, lage ja piiret. Kuna projektis olid need lahendatud ainult eskiisi tasemel, pöördus ta tehnilise lahenduse ja hinna saamiseks meie poole. Eelarve jaoks tegime esmase tehnilise lahenduse ja arvutasime kliendile sobiva klaasi paksuse vastavalt tuulekoormusele ja omakaalule.

klaasekraan_lagi_lmmdv

Tehtud tööPunktkinnitustega topeltfassaad

Klient pöördus meie poole sooviga leida tehniline lahendus Innovatumi teaduspargi hoone punktkinnitustega klaasfassadile.

Lähtuvalt etteantud tuulekoormusest tegime FEM tugevusarvutused, et leida sobiv klaasi paksus.

Point-fixed_double-skin_facade_innovatum_science-park_trollhattan

Tehtud tööSuur konsoolne varikatus

Kliendil oli vaja teostada 7,2 m x 3 m kaarjas klaasist varikatus. Esialgu oli planeeritud kasutada klaaside toestamiseks terasraami, kuid leidsime kliendiga võimaluse teostada varikatus ilma terasraamita, kasutades ära standardset RC1-tüüpi varikatuse süsteemi ning kombineerides seda projektipõhiste detailidega. Tulemuseks on esteetiline täisklaasist varikatus, mis harmoneerub hästi klaasfassaadiga.

big_curved-edged-glass-canopy

Tehtud tööTampere Ülikooli haigla klaasekraan

Tampere Ülikooli haigla peasissepääsu ette oli arhitekt ette näinud klaaspostidega fassaadi, mille meie klient pidi valmis ehitama. Klaaspostid on 8 m kõrged ning disainitud vastu võtma tuulekoormust kuni 1,5 kN/m2.

Teostasime FEM tugevusarvutused etteantud tuulekoormusega ja klaaside jaotisega, et leida sobiv fassaadiklaaside paksus ning klaaspostide laius ja paksus.

Tampere Ülikooli haigla klaasfassaad

Tehtud tööGrand Poet Hotelli klaaskatus

Meie kliendil oli vaja ehitada valmis klaaspakettidest katus, millel oli erakordselt kõrge lumekoormuse nõue – 7,5 kN/m2. Selline nõue oli tingitud asjaolust, et klaaskatus asub madalamal teiste katuste vahel ning on oht, et suures koguses lund võib klaaskatusele korraga peale kukkuda.

klaaspakettidest katus_Grand-Poet-Hotel

Tehtud tööERMi klaasfassaad

Eesti Rahva Muuseumi hoonele projekteeriti punktkinnitustega topeltfassaad mahuga 6500 m2 ning selleks oli vaja sobiva hinna ning tehnilise lahendusega fassaadi punktkinnituse lahendust.

Standardseid liigend-kinnitusega punktkinnitusi ei saanud kasutada, kuna projekti eelarvesse need ei mahtunud ning nad olid arhitekti jaoks liiga suure läbimõõduga ja ebasobiva kujuga.

Esmalt tegime klaasi tugevusarvutused vastavalt tuulekoormusele ning saime optimaalseks klaasi paksuseks 8+10mm karastatud-lamineeritud.

Eesti Rahva Muuseum klaasfassaad

Tehtud tööOtaniemi metroo klaaslagi

Helsingi Otaniemi metroojaama projekteeriti klaasekraan, mis annab maa-alusesse reisijate saali päevavalgust. Ekraani muudab eriliseks, et esiteks kannavad klaaspakette klaaspostid, teiseks on ta kolmnurkse kujuga ja kolmandaks ei ole ta vertikaalne, vaid maapinna suhtes nurga all. Meie lähteülesanne oli täpsustada ekraani tööprojekti koos sobivate kinnituste valikuga. Alusinfoks oli geodeetite poolt tehtud ekraani betoonava 3D mõõdistus.

Otaniemi metroojaam klaaslagi

Tehtud tööKuldse profiiliga klaaspiirded

Stockholmis Mono hoonele olid projekteeritud põhjaprofiiliga klaaspiirded koos klaasi pealse U-liistuga. Arhitekti soov oli saada erilise pronksi tooni anodeeringuga klaasiprofiile ja sama tooni U-liiste. Saatsime kliendile anodeeringu näidistega vihiku, kust klient valis välja sobiva tooni ning saime tootmist alustada.

Tarnisime kliendile partii kuldse anodeeringuga klaaspiirde põhjaprofiile, eridisainiga klaasi pealsed U-liistud ja profiili otsakorgid. Mono hoone nomineeriti Stockholmi 2019.aasta hoone tiitlile.

Kuldse profiiliga klaaspiirded MariaBangata2B

Tehtud tööSolna parkimismaja klaasfassaad

Parkimismaja Solna beach Stockholmis sobitub hästi oma 11 korruse ja unikaalse ümmarguse vormiga teda ümbritsevate kontorihoonete vahele. Parkimismaja fassaad moodustub klaasitahvlitest, mis asetsevad nii horisontaalselt kui vertikaalselt eri nurkade all. Klaasitahvlid kinnituvad kandva terasraami külge spetsiaalselt antud projekti jaoks projekteeritud ja toodetud punktkinnitustega.

Foto: Michael Perlmutter

Klaasfassaad Parking_Garage_Campus_Solna_(c) Michael Perlmutter

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

    Sinu e-post
    Sinu sõnum
    marko-m-tlik-min

    Marko Mätlik

    Eesti müügijuht