Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Toetame koostööpartnereid alati oma kogemustega

 • Teostame vajadusel tugevusarvutusi
 • Disainime ja toodame projektipõhiseid kinnitustarvikuid
 • Projekteerime kandvaid klaaskonstruktsioone

Kui teil on vaja leida tõesti parim lahendus, võtke meiega ühendust!

Erilahenduste protsess

Punktkinnitustega klaasfassaad

Meie klaasfassaadi punktkinnitusi, spider-kinnitusi ja klaasposti kinnitusklambreid on nii Eestis kui mujal paigaldatud rohkem kui 30 erinevasse projekti, omame antud vallas väärt kogemusi ja usaldusväärset tehnilist teavet. Küsimuste ja lisainfo soovi korral pöördu julgelt meie spetsialisti poole!

Punktkinnitustega klaasfassaadid või topeltfassaadid pakuvad maksimaalset läbipaistvust ning sobituvad hästi modernsesse arhitektuuri. Fassaadiklaase on võimalik kinnitada nii terasest aluskonstruktsioonile kui ka rippuvatele või seisvatele klaaspostidele. Klaaspostidega saavutatakse täiuslik fassaadi läbipaistvus iga nurga alt vaadatuna, kuna vaadet varjavat muud kandevkonstruktsiooni pole vaja.

Näita rohkem teksti

Punktkinnitustega on võimalik teostada nii ühekordsest klaasist topeltfassaadi kui ka klaaspakettidest sooja fassaadi. Klaaspakettide jaoks on olemas spetsiaalsed punktkinnitused, mis hoiavad kinni ainult klaaspaketi sisemisest klaasist, välistades nii külmasilla tekkimist ning pakkudes väljastpoolt puhast klaasi pinda. Kõik klaasfassaadi punktkinnitused on liigend-kinnitusega, mis lasevad klaasil suure tuulekoormusega läbi painduda, et vältida üleliigseid klaasi pingeid.

Punktkinnitustega klaasfassaad või klaasekraan eeldab insenerilt ja ehitajalt spetsiifilisi teadmisi, kuna fassaadile mõjuvad tuulekoormused ning klaaside mõõdud on alati erinevad. Sõltuvalt tuulekoormusest tuleb dimensioneerida õiged klaaside paksused, millest omakorda sõltub klaaside omakaal. Tuulekoormus ja klaaside omakaal on aluseks õigete kinnitustarvikute valimisel.

R-FIX aitab luua omanäolisi ja turvalisi punktkinnitustega klaasfassaade või topeltfassaade, pakkudes selleks täisteenust alates klaaside tugevusarvutuste teostamisest kuni kinnitustarvikute tootmiseni. Oleme mitmes projektis aidanud täpsustada tööprojekte, pakkunud sobivad kinnitussõlmed ning koostanud klaasi ja kinnituste kohta tugevusarvutuste raportid.

Point-fixed-glass-facade

Vajalike detailide nagu punktkinnitused, spider-kinnitused ja klaaspostide kinnitusklambrid, tootmiseks kasutame üldjuhul 1.4401 (AISI316) roostevaba terast ning klaasitihenditeks nailonit. Et tagada kinnitusdetailide pikaajaline särav välimus ja korrosioonikindlus, on soovitatav nad peale paigaldust puhastada spetsiaalse roostevaba terase puhastusvahuga. Klaaside ja kinnituste puhastamisel ei tohi kasutada tugevalt happelisi või aluselisi puhastusvahendeid, mis võivad kahjustada roostevaba terase pinda ja põhjustada korrosiooni.

Fassaadi punktkinnitusi ja spider-kinnitusi toodame alati vastavalt tellimusele, kuna iga projekt vajab erinevaid kinnitusdetaile. Tarneaeg on üldjuhul ligi 30 päeva, erijuhtudel on võimalik ka kiirem tarne. R-FIX ladu asub Tallinnast 15-minutilise autosõidu kaugusel Kiilis, Kurna tee 14.

Sulge tekst

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

  Sinu e-post
  Sinu sõnum
  marko-m-tlik-min

  Marko Mätlik

  Eesti müügijuht