Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Toetame koostööpartnereid alati oma kogemustega

 • Teostame vajadusel tugevusarvutusi
 • Disainime ja toodame projektipõhiseid kinnitustarvikuid
 • Projekteerime kandvaid klaaskonstruktsioone

Kui teil on vaja leida tõesti parim lahendus, võtke meiega ühendust!

Erilahenduste protsess

Klaasi punktkinnitused

R-FIX klaasi punktkinnitusi on nii Eestis kui mujal paigaldatud üle 200 000 tüki, omame antud vallas väärt kogemusi ja usaldusväärset tehnilist teavet. Küsimuste ja lisainfo soovi korral pöördu julgelt meie spetsialisti poole!

Klaasi punktkinnitused on traditsiooniline viis klaaside mehaaniliseks kinnitamiseks aluskonstruktsiooni külge, mida saab kasutada enamikel juhtudel. R-FIX klaasi punktkinnitusi iseloomustab kõrge pinnaviimistluse kvaliteet, turvalisus ja lai tootevalik. Iga punktkinnitus on viimistletud ühtlase peene CNC lõiketera jäljega, mille tulemuseks on pool-läikiv pind, mis klaasiga kooskõlas annab parima esteetilise tulemuse.

Näita rohkem teksti

Punktkinnituste standard-mudelite läbimõõt on vahemikus 16 – 60mm ning sobivate kinnituspoltide vahemik on M5 – M12, mis katab ära kinnitamise vajadused alates köögi töötasapinna taustaklaasist kuni suurte liftišahti klaasideni. Punktkinnituste valimisel tuleks tähelepanu pöörata järgmistele punktidele:

 • Millised jõud kinnitatavale klaasile mõjuvad – kas ainult omakaal või lisaks ka kasutuskoormus ja tuulekoormus? Kui oluline on hoida ainult klaasi omakaalu, siis võib valida väiksemad punktkinnitused. Kui aga klaasile mõjuvad ka kasutuskoormus või tuulekoormus, siis peaks punktkinnituse kontaktpind klaasiga olema suurem, et vältida liigseid pingeid ümber klaasi avade.
 • Kas klaasitahvel on kinnitatud igast nurgast või konsoolselt ainult ühest servast nagu näiteks punktkinnitustega trepipiire? Kui kinnitused asuvad igas nurgas, võib kaaluda väiksemate punktkinnituste kasutamist. Konsoolne klaasi kinnitusviis eeldab aga suuremaid punktkinnitusi, sest sel juhul mõjuvad kinnitustele palju suuremad jõud.
 • Kui suur peaks olema distants kinnitatava klaasi ja aluskonstruktsiooni vahel? Näiteks kui rõdupiirde klaasi kinnitamiseks kasutatakse 25mm paksusi distantspukse, siis on võimalik klaasi ka rõduplaadi poolt puhastada. Kui samas kohas kasutada aga 5mm paksusi distantspukse, poleks see võimalik.
 • Kas distantspuksil on vaja sisekeeret poldi jaoks? Keere annab võimaluse reguleerida distantspuksi kaugust aluskonstruktsioonist, samas kui keermeta poldiava seda ei võimalda.
 • Kas punktkinnitused paigaldatakse sise- või välistingimustesse? Väliskeskkonnas on soovitatav kasutada üldiselt roostevaba terast klassiga 1.4401 (AISI316), mille korrosioonikindlus on kõrgem. Sisetingimustes võib kasutada roostevaba terast klassiga 1.4301 (AISI304), mis on hinnalt soodsam.
 • Kas soovitakse klaasi pinnapealseid või süvistatud ehk klaasiga samale tasapinnale jäävaid punktkinnitusi? Süvistatavad punktkinnitused eeldavad klaasis faasiga avasid.
 • Enne punktkinnituste jaoks klaasi avade tegemist peab kontrollima, kui suuri avasid on vaja! Näiteks M10 poldiga punktkinnituse jaoks ei piisa 12mm läbimõõduga avast, vaid ava peab olema 22mm. Oleme näinud palju õnnetuid inimesi, kellel on liiga väikeste avadega klaasid valmis toodetud.

Peale paigaldust on soovitatav punktkinnitused puhastada spetsiaalse puhastusvahuga. Vältima peab tugevalt happelisi või aluselisi puhastusvahendeid, mis võivad kahjustada roostevaba terase pinda ja põhjustada korrosiooni.

Kõiki punktkinnitusi hoiame laos piisavas koguses. R-FIX ladu asub Tallinnast 15-minutilise autosõidu kaugusel Kiilis, Kurna tee 14.

Sulge tekst

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

  Sinu e-post
  Sinu sõnum
  marko-m-tlik-min

  Marko Mätlik

  Eesti müügijuht