Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Mida peaks jälgima klaasikinnituste tarnija valikul?

Esmapilgul võib tunduda, et klaasikinnituste või tõmbvarraste süsteemide valikul on ainus kriteerium hind, kuid tegelikult on mõistlik pöörata tähelepanu ka teistele olulistele tahkudele, mis ei ole nii lihtsalt hoomatavad. Siin on mõned paigaldajate kogemustel põhinevad juhised, millest võib tarnija valimisel kasu olla, et vältida hilisemaid kulukaid probleeme.

 • Pakkumused peavad olema võrreldavad. Kas toodete materjal on sama? Aga pinnaviimistluse kvaliteet? Kas tooted on katsetatud ja kõik vajalikud dokumendid on olemas? Kas toodete tugevusnäitajad on samad? Kas projektipakkumus sisaldab kõike vajalikku ja kas toodete kogus on ühesugune? Kas hind sisaldab kauba kohaletoomist? Enne kui otsustad, mõtle need küsimused läbi ja võrdle eri tarnijate pakkumusi.
 • Tootel peab olema Euroopa Liidus kasutamiseks kehtiv sertifikaat. Kui seda ei ole, tekib hiljem ehitusjärelevalve või tellijaga probleeme.
 • Tarnija peab olema tehniliselt asjatundlik ja suutma pädevalt vastata ka detailsetele küsimustele. Ainult siis võid olla kindel, et saad projekti jaoks sobiva lahenduse. Kui tarnija ei suuda koos toodetega pakkuda piisavalt head tehnilist tuge, võib see tähendada ebasobivaid lahendusi ja hilisemat projekti ümbertegemise vajadust.
 • Kas tarnija oskab lahendada ebastandardseid olukordi, projekteerida erilahendusi ning teha tugevusarvutusi klaasi ja terase jaoks? Kui ta seda teha ei suuda, peab arvestama inseneribüroo kaasamisega ja seega ka lisakuludega.
 • Kui suur on toodete laoseis ja milline on tarnekindlus? Kui laoseis ei kata sinu vajadusi ja tarnekindlus on kesine, siis võid sattuda olukorda, kus pead tellima kallima kiirtarne ja eelarve läheb lõhki.
 • Tarnija peab olema suuteline ja motiveeritud vastutama toote kvaliteedi eest, juhul kui hiljem ilmnevad kvaliteediprobleemid. Kui tarnija asub kaugel või on tegu nõrga firmaga, ei pruugi tal olla huvi ega ka võimekust praagi eest vastutust võtta.

Tutvu siin meie tehtud töödega

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

  Sinu e-post
  Sinu sõnum
  marko-m-tlik-min

  Marko Mätlik

  Eesti müügijuht