Tugevusarvutuste tegemise võimekus
Baltimaade suurim arhitektuursete klaasikinnituste ladu
1600+ projekti Baltikumis ja Skandinaavias

Klaasi paksuse kalkulaator

Õige klaasi dimensioneerimine on turvalisuse seisukohalt äärmiselt oluline, kuna klaasi paksusest sõltub otseselt klaaspiirde tugevus. Tihti tekitab aga klaasi paksuse arvutamine ehitajatele ja projekteerijatele probleeme, sest see nõuab spetsiifilisi teadmisi ja kogemusi. Siit leiate täisklaaspiirde klaasi paksuse arvutamise kalkulaatori, mis on kehtiv meie GP ja GPR profiili süsteemidega.

Palun vali klaaspiirde kõrgus ja projektis nõutud piirde joonkoormus ning saad teada vajaliku klaasi paksuse:

GP klaaspiirete kõrgus
Joonkoormus

Klaasi paksus on arvutatud EN 16612:2019 lubatud paindepingete järgi FEA meetodil. Arvutamisel ei ole arvesse võetud klaaspiirde maksimaalset lubatud läbipainet, mis võib esineda riikide kohalikes standardites.

Tehtud tööERMi klaasfassaad

Eesti Rahva Muuseumi hoonele projekteeriti punktkinnitustega topeltfassaad mahuga 6500 m2 ning selleks oli vaja sobiva hinna ning tehnilise lahendusega fassaadi punktkinnituse lahendust.

Standardseid liigend-kinnitusega punktkinnitusi ei saanud kasutada, kuna projekti eelarvesse need ei mahtunud ning nad olid arhitekti jaoks liiga suure läbimõõduga ja ebasobiva kujuga.

Esmalt tegime klaasi tugevusarvutused vastavalt tuulekoormusele ning saime optimaalseks klaasi paksuseks 8+10mm karastatud-lamineeritud.

Võta julgesti ühendust

Kui on küsimusi meie toodete, tarne või erilahenduste kohta, võta julgesti ühendust. Sinu kirjale vastab Marko ning kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi.

    Sinu e-post
    Sinu sõnum

    Marko Mätlik

    Eesti müügijuht